Radio Sirava

Current track

Title

Artist


CHINASKI/LUKÁŠ ADAMEC

Kunsthalle / Hala umenia Košice


Event info
Date: 14. apríla 2023
Time: 18:04
Location: Kunsthalle / Hala umenia Košice
Event: https://www.facebook.com/chinaskipage
Details

 

Chinaski v Košiciach pokrstia nový album na spoločnom koncerte s Lukášom Adamcom. 

Jedna z najpopulárnejších českých kapiel Chinaski dorazí do Košíc 14. apríla. V košickej Kunsthalle predstaví a pokrstí nový album Frihet. Dvanásty album Chinaski hudobníci okolo speváka Michala Malátného nahrávali na brehoch Nórskeho mora, v štýlovom drevenom štúdiu na ostrove Giske neďaleko Ålesundu. Pod dohľadom britského producenta Greg-a Havera v štúdiu Ocean Sound kapela nahrala trinásť pesničiek. Dvojkoncert, na ktorom vystúpi aj domáci Lukáš Adamec s kapelou, začne o 19:30.

„Do Košíc sa veľmi tešíme, lebo v Košiciach sme hrali naposledy pred štyrmi rokmi. Okrem nových pesničiek zahráme samozrejme aj najväčšie hity kapely ako Tabáček, Klára, Víno, Každý ráno, Potkal jsem tě po letech, alebo Punčocháče,“ hovorí košický muzikant Tomi Okres, ktorý od januára 2018 v Chinaski pôsobí. „Nový album Frihet navyše pokrstí niekto z publika, koho si vyberie spevák Michal. Srdečne teda pozývam fanúšikov na náš košický koncert“.

Lukáš Adamec – rodák z Košíc je úspešným slovenským spevákom, ktorý vyhral v roku 2011 TV show „Československo hľadá Superstar” , a taktiež v roku 2016 prvú sériu “Tvoja tvár znie povedome”. V roku 2017 vydal s pomocou Tomiho Okresa svoj prvý album, na ktorom bol aj prvý hit Horúca láska. V roku 2019 nasledoval hit Tancuj mi, ktorý sa neskôr objavil aj na druhom Lukášovom albume z roku 2021 s názvom „…na lepšie časy…“, aj s ďalšími úspešnými piesňami Najviac a Veď vieš (duet s Luciou Gibarti).

„Pozývam všetkých ľudí z mojich rodných Košíc a okolia na tento koncert, na ktorom sľubujem výbornú energiu, ktorá vznikla, ako aj tento koncert, hlavne kvôli priateľstvu. Príďte a užite si večer s nami,“ hovorí Lukáš Adamec.

Brány Kunsthalle sa v piatok 14.4. otvoria o 18:30.