Radio Sirava

Current track

Title

Artist


Rádio Šírava na novej frekvencii 93,9 MHz.

Written by on 22. júla 2019

22. júl 2019 – Michalovce – Rádio Šírava začne vysielať na novej frekvencii 93,9 MHz v najbližších týždňoch. Rada pre vysielania a retransmisiu mu licenciu na rozhlasové vysielanie udelila v máji. „Licenciu už máme právoplatnú, čakáme ešte na povolenie od Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Veríme, že nám ho pošlú v najbližších týždňoch. Z našej strany sme im dodali všetky potrebné podklady,“ informoval Štefan Pokoželec, výkonný riaditeľ Rádia Šírava. 

Stanica by chcela začať vysielať ešte počas tohto leta. V éteri sa najprv objaví hudba. „Po spustení FM vysielania budeme pár týždňov hrať, aby si nás poslucháči na novej frekvencii naladili. Postupne budeme zaradzovať do vysielania upútavky, predstavíme moderátorov a samozrejme budeme informovať o ostrom štarte programovej skladby. Poslucháči sa môžu tešiť na moderované vysielanie ráno a popoludní, ďalšie relácie budeme pridávať postupne,“ prezradil Vladimír Bučko, programový riaditeľ Rádia Šírava. 

Rádio Šírava vysiela z nového štúdia v Michalovciach. V súčasnosti môžu poslucháči stanicu počúvať cez internet. Program tvorí hudba a súťaže. Rádio Šírava online vyhľadáva stále viac poslucháčov. Ukazujú to prieskumy počúvanosti aplikácie radia.sk, kde patrí k najpočúvanejším východoslovenským rádiám. Po spustení FM vysielania na frekvencii 93,9 MHz by mali mať možnosť rádio počúvať poslucháči v Michalovciach, Humennom, Vranove nad Topľou, Sobranciach a okolitých obciach.